IE9 dla każdego ???? Nie sądzę

W ramach testów postanowiłem trochę pokatować nową przeglądarkę ze stajni  Redmond. Tak więc na warsztat wziąłem IE9 Beta. Trudno znaleźć jakikolwiek portal czy vortal który nie umieszcza obszernej recenzji najnowszego Explorera. Opinie są tak skrajne, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest sprawdzić samemu.
I tu zaczynają się schody …
Nie mogę znaleźć IE9 w języku polskim pod Vistę 64-bit . Po prostu nie ma …

No nic, może warto spróbować z wersją pod Vistę 32-bit ??

Pudło, nie działa … A może spróbujemy inaczej 🙂 Skoro Vista  niemal Se7en to może wersja pod „siódemkę” 64-bit zadziała ??

Też pudło 🙂 Podaje co prawda jakiś link  lecz niestety wypluwa błąd …

Reasumując
Jest wersja pod Vistę 64-bit, tyle że w języku Szekspira … A jako że pochodzę z pokolenia co w szkole uczyło się języka „tego drugiego” mocarstwa, wolę jakoś rodzime i spolszczone produkty. 🙂
Dam sobie radę z angielską wersję Explorera ale jakiś niesmak pozostaje. Rozumiem pominięcie XP, w końcu czas mu pozwolić odejść do lamusa ale żeby zapomnieć o Viście ??

Ja  zawsze uważałem i nadal uważam Vistę za bardzo dobry system, tym bardziej, że korzystam z 64 bitowej edycji.
Ale powiedzcie mi, kto zapomniał o 64 bitowej wersji IE9 pod Vistę !!
Jak MS pragnie odbudować dobre imię IE9 skoro zdarzają im się takie kiksy 😛

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"
 • Mariusz Kędziora

  Pamiętaj, że to wersja beta. W związku z tym pewnie podjęto decyzję o popularności poszczególnych edycji systemu i pewnie się okazało, że z 64-bit Windows Vista w języku polskim korzysta znikomy procent ludzi. A przygotowanie takiej wersji to też dodatkowe godziny, które można spożytkować dużo lepiej.

  W finalnej wersji myślę, że znajdzie się jak najbardziej taka wersja.

  A na XP nie będzie możliwe (nawet w wersji RTM) zainstalowanie IE9.

 • Pangrys

  Wiem Mariuszu, że to beta ale jakiś niesmak pozostaje … Sam namawiam każdego z nowym sprzętem do instalacji systemu 64-bitowego, bo to jest przyszłość. Ja rozumiem że znów ktoś zdecydował tak a nie inaczej bo nie sądzę by zapomniał 🙂 o polonizacji 64-bitowej edycji bety IE9.
  Przesłanki i badania, na których opiera strategię polski oddział MS są czasem hmm… kontrowersyjne 😀
  Sam przyznasz że spolszczenie akurat tego wydania bety IE9 nie zajęło by dużo czasu a tak znów wychodzi "dziadowska" oszczędność …

 • Mariusz Kędziora

  Ja też namawiam prawie każdego do instalacji wersji 64-bit (http://ewnagelista.it/archive/2010/04/15/windows-7-wybra-32-bit-czy-64-bit.aspx)…

  Ale podejrzewam, że akurat liczba zainstalowanych Windows Vista w wersji 64-bit (i to jeszcze w polskiej wersji językowej) jest bardzo mała. Co innego pewnie teraz Windows 7 – tu pewnie liczba systemów 64-bit (EN i PL) jest pewnie dosyć duża.

  Jesli chodzi o polonizację to nie jest tylko kwestia podmiany np. plików XML, ale jednak każdy dodatkowy soft wypuszczany z Microsoft musi być dosyć intensywnie sprawdzony i przetestowany – to stąd bierze się ten dodatkowy czas.

  Badanie… Dobra – pominę ten temat 😀 Bardziej chodziło mi o zwykłe statystyki ilości systemów.

  Także jeśli chodzi o całość – poniekąd się zgadzam z Tobą 🙂 Szukam tylko wyjaśnienia dlaczego nie pojawiła się taka wersja… i myślę, że zadziałała zwykła statystyka.

 • Windows7 z IE9 śmiga bez bólu tylko wtyczki nie chcą działać. I co najgorsze nie chce działać Battlefield Herose
  – może to i beta ale gdzie kompatybilność wsteczna?
  Może jednak pobrać Liska i mieć lagi?