openSUSE i czarny PR

W tym tygodniu przez internet przewaliła się fala doniesień o tym jak beta1 openSUSE 11.1 niszczy fizycznie karty sieciowe Intela.

Beta openSUSE 11.1 i problemy z kartami sieciowymi Intela dobreprogramy.pl

Beta openSUSE niszczy karty Intela osnews.pl

Jedynie heise-online.pl napisał rzeczowo i konkretnie Wadliwy sterownik Linuksa uszkadza kartę sieciową

Większość ludzi nawet nie doczyta że to bug w kernelu i dotyczy wielu dystrybucji korzystających z tego kernela. Ważne że to openSUSE jest takie ,że niszczy fizycznie karty sieciowe. Patrząc po komentarzach pod tymi artykułami , bez trudu znaleźć negatywne opinie o openSUSE od osób , które podchwycą każdą „sensację” nie czytając dokładnie. W pogoni za sensacją i chwytliwym tytułem redaktorzy robią niedźwiedzią przysługę Open Source. Nie wiem czy to celowy zabieg czy po prostu bezmyślne powielanie … I pomyśleć że odkrycie buga zawdzięczamy właśnie ludziom związanym z projektem openSUSE …

Ale już poszło w świat …
Czekać tylko jak na wp.pl czy na onecie pojawi się artykuł „… openSUSE albo sprawna karta sieciowa – Wybór należy do Ciebie … ”
Obym się mylił …

PS
A jednak się myliłem 😀
Portal osnews.pl poprawił niefortunny tytuł artykułu.Brzmi on teraz : Błąd w jądrze niszczy karty Intela

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"
 • mirek

  Widzisz Pangrys, problem polega na tym, że na news.opensuse.org developerzy mówią, że problem występuje w beta 1 opensuse i sles. Nie ma nic o tym, że to wina kernelu.

  The Intel e1000e driver on openSUSE 11.1 Beta 1 and SUSE Linux Enterprise 11 Beta 1 might have a serious issue with the potential to damage the network card in a way that it cannot be used any longer.

 • Pangrys

  Ale np. Redaktorzy heise-online.pl potrafili opisać poprawnie stan rzeczy .
  Inne portale bezmyślnie tylko powielały kalkę.
  To mnie wkurza bo później pojawiły się informacje że to jednak bug w kernelu a nie sama dystrybucja jest winna.
  Tytuły zostały …

 • mirek

  Jak słusznie zauważyłeś – później 😉 Ja u siebie opieram się na tym co podają developerze opensuse, i szczerze powiedziawszy słabo im zależy na dobrym PR, skoro sami tego nie sprostowali u siebie;) Zresztą jaki bug by nie wyszedł i z czyjej winy by nie był, to i tak zawsze się znajdzie jakiś dzieciak który będzie się pluł, że linux to badziew;) i na odwrót bywa podobnie;)

 • Livio

  Nie ma się co przejmować czarnym PR. Tylko nooby zniechęcają się przez takie głupoty.

 • drock

  chyba zdołałem niechcący „oflagować blog”. Tylko gdy, próbuję go odflagować, to niestety po odświeżeniu strony – znowu widzę, że jest zaflagowany.
  Sorki to nie było celowe. Chyba jakiś błąd platformy blogger.com