Druga Strona – film o pasji i miłości do gier

Jest taki gracz, który marzy by kiedyś zostać profesjonalnym graczem Counter-Strike: Global Offensive. Chce być z miłości do tej gry i chce pokazać, że nic nie jest niemożliwe. Historia brzmi jak wiele innych, ale ta jest całkowicie odmienna. Marcin „Kofin” Bielańczuk jest niepełnosprawnym graczem. Od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu pierwszego, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Marcin nie chodzi i musi poruszać się na wózku, ale to go nie powstrzymuje by być graczem w CS:GO.

Od razu przyznajmy, że jest całkiem niezłym graczem. Przez chorobę musi grać korzystając aż z dwóch myszek i klawiatury. Pierwsza myszka umiejscowiona pod lewą stopą (ze sprawnym tylko jednym palcem) umożliwia poruszanie się. Druga na brzuchu odpowiedzialna jest za strzelanie. Wygląda to dziwnie ale to naprawdę działa.

Reżyser Jakub Zalewski wraz z ekipą filmową już od roku tworzy film o Marcinie. „Druga Strona” to nie tylko film o życiu z niepełnosprawnością, lecz historia chłopaka ze Słupska, jego pasji, nieustannym podążaniu własną ścieżką i miłości do gier. Kamera towarzyszy mu od dłuższego czasu dokumentując walkę Michała o swój cel. Niestety, dotąd film był robiony z własnych środków i by doprowadzić go do końca, wypromować czy zgłosić później na w Polsce i na świecie itd., potrzebne są dodatkowe środki. Z tego powodu została powołana zbiórka crowdfundingowa na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/5v67xk). Do akcji włączyły się też takie firmy jak SteelSeries, Intel, Kinguin, GoldenFive, Codewide Unicorns, AGO, polscy gracze CS:GO i inni. W przypadku uzbierania założonej kwoty, cała nadwyżka pieniędzy zostanie przeznaczona na dalszą rehabilitację i leczenie Marcina.

Dorzućcie coś i wy bowiem ten chłopak jest tego wart.

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"