Coś całkowicie z innej beczki …

Wczoraj podjechałem na zakupy do pewnego dyskontu i pod wejściem do sklepu zaczepił mnie jakiś bezdomny jakich pełno pod marketami czy sklepami. Przyznam szczerze, irytują mnie namolne żebry o 50gr na chleb czy historie, że zbiera na bilet by wrócić do domu a po wyjściu z zakupami widzę takiego kolesia z winkiem tudzież innym napojem wyskokowym .

Pewnie sami dość często napotykacie takie osoby, które np. chętnie odprowadzą wasz wózek z zakupami by uzbierać pawdopodobnie na alkohol. Tutaj wygladało to całkowicie standardowo, łącznie z niedzownym zwrotem „Szefuńciu” inieco przepitym głosem. Facet wyglądał na dość steranego życiem i nadużywaniem taniego wina ale o dziwo był trzeźwy i zapytał mnie grzecznie czy mógłbym mu coś kupić …

… majonez. Nawet mały . Absurdalność i oryginalność tej prośby i fakt ze facet był trzeźwy, tak mnie zaskoczyły, że ku mojemu zdziwieniu, obiecałem mu że kupię ten majonez. I to nie jakąś podróbę ale duży półkilowy majonez renomowanej firmy. I tak też zrobiłem.

Reakcja tego człowieka mnie zaskoczyła, wręcz ze łzami mi dziękował bo będzie mógł na Święta zrobić sałatkę ziemniaczaną. I o dziwo w siatce miał tradycyjne składniki do sałatki

Słowa tego człowieka

– O Boziulku ale będę miał święta, będą mnie długo prześladować i powodować szeroki uśmiech.Potem przyszła refleksja, może czasem niektórych ludzi źle oceniamy ??

 

 

Ale ja właściwie dziś chciałem napisać o czymś innym.

Tak się składa że pracuję z kolegą, który w ubiegłym roku został szczęśliwym ojcem. Niestety mała Lenka urodziła się z dość poważnymi wadami układu kostnego. (skrócenie kości promieniowej, niedorozwój kości śródręcza i kciuka w prawej ręce oraz wady kręgosłupa w odcinku piersiowym). Małą Lenkę czeka seria dość kosztownych operacji i długa rehabilitacja.

Marcin jest naprawdę fajnym facetem i chciałbym mu pomóc. Jeżeli nadal nie oddaliście swojego 1% podatku to proszę zastanówcie się by przekazać je na Lenkę.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

KRS:0000037904

Cel szczegółowy: Lena Malanowicz – subkonto nr 20599

Lenka

W imieniu moim jak i rodziców Lenki chcę z góry podziękować wszystkim, którzy zechcą oddać swój 1% na małą.

Dziękuje 🙂

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"