Siódemka , moje bajania …

Dawno nie pisałem bo i czasu zbrakło i prawdopodobnie chęci było za mało . A i choróbsko mnie jakoweś ochydne mnie zaatakowało … Takie czasy … Niestety.
Jak to mówi mój szef gdy idę po podwyżkę:

– „…Kryzys i jak sam pan wie nic na to nie poradzę …”
Dotknął i mnie , niestety ale nie o tym chciałem napisać. Już niedługo na rynku ukaże się nowy, długo wyczekiwany Windows 7. Miałem tą przyjemność i przez jakiś czas bawiłem się Windows 7 w wersji Ultimate PL (build 7600)i muszę przyznać że MS odwalił kawał dobrej roboty.


Siódemka w bardzo dużym uproszczeniu to w zasadzie Vista. Mocno poprawiona Vista. Bardziej racjonalnie korzysta z zasobów Ramu, szybko działa nawet na starszych kompach. Sam rozważam zakup Sevena zamiast leciwego XP.* Jak dla mnie to Windows 7 jest tym, czym powinna być Vista 3 lata temu. Solidnym, innowacyjnym i łatwym do użytkowania OS. Wszystkie aplikacje , które potrzebuję bezbłędnie chodzą na 7. Nawet Kadu :), które w dodatku lepiej funkcjonuje niż na Viście. Ale nie o tym chciałem pisać.

OpenSUSE 11.1
Dla mnie to prawie Vista .Miał być nieomal rewolucją a wyszło tak wyszło. Mam nadzieję że 11.2 to będzie jak Siódemka. Dopracowana, stabilna oraz prosta i przyjazna dla użytkownika. A już całkowicie nie obraziłbym się gdyby była lepsza od nowego dziecka z Redmond. Bo ja już chyba do końca będę używał co najmniej dwóch systemów.
I raczej zawsze na moim dysku będzie openSUSE. Może nie jest najlepszy i najszybszy ale mam do niego sentyment.
Ale sentyment to nie wszystko. Trzymam kciuki za developerów Susełka, bo na razie idą dobrą drogę. Polecam sprawdzenie Milestone 6 🙂 Powoli zaczyna to być kawałkiem porządnego softu.
Oby niczego nie spartolili, oby … Za dużo nowości w wydaniu może się skończyć opinią 11.1. I odchodzeniem wielu wartościowych userów do innych dystrybucji.
Do wszystkiego powinno się podchodzić z głową. Za dużo grzybów w barszczu może zepsuć cały smak. Rozumiem że postęp i innowacje to naturalny stan rzeczy ale może droga jaką wskazuje MS jest warta małego zastanowienia ?? Wszyscy będą się zachwycać ( i słusznie) nowym Windowsem ale to tak naprawdę stara Vista z paroma nowymi wodotryskami.
Może to jest droga dla openSUSE ??

Pozostaje nam czekać na finalną wersję.

__
* Planuję zakup Windowsa 7 Ultimate za granicą.
Wychodzi dużo taniej a lokalizację PL ściągamy przez Windows Update.
I jest to całkowicie legalne .

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"