Intel Extreme Masters 2014 – dzień pierwszy

Dziwnym trafem, dość nieoczekiwanie wraz ze znajomym blogerem z DP czyli DjDziadkiem otrzymaliśmy akredytacje prasowe na Intel Extreme Masters 2014.

Event_FB_714x264_px

Jako że nie darowałbym sobie przepuszczenia takiej okazji wraz z Darkiem pojawiliśmy się w piękny słoneczny dzień pod katowickim Spodkiem gdzie przywitał nas tłum przed wejściem, cierpliwie czekający na możliwość wejścia.

1

W samym Spodku dało się zauważyć kłębiący się tłum zwiedzających i pełne trybuny kibiców, którzy oklaskami nagradzali kolejne zwycięstwa swoich faworytów. Liczba zwiedzających była naprawdę pokaźna. W pewnym momencie, by uniknąć przepełnienia, zaczęto wpuszczać tylko taką liczbę osób z kolejki, ilu opuściło Spodek. Popołudniu już zaczęto wpuszczać w miarę płynnie.

2

Na płycie Spodka gdzie były stoiska wystawców, chyba największy tłum kłębił się przy stanowisku HyperX. Tutaj dużym magnesem była możliwość przejechania się pełnowymiarowym symulatorem Porsche. Kolejka oczekujących na możliwość przejażdżki była bardzo długa i to o każdej porze dnia 🙂

Więcej o tym symulatorze napisze DJDziadek, bowiem jemu udało się przejechać nawet dwukrotnie i wyszedł z auta z dość mocnymi wypiekami na twarzy. 🙂

3

Wielu wystawców, pokazało komputery w naprawdę ekstremalnych konfiguracjach i dość futurystycznych obudowach.

Konstrukcja od HyperX

h1

h2

h3

 

 

Monstrum Asusa

a1

a2

a3

I twór Komputronika

 

k1

 

k2

 

Na środku spodka królowało stoisko Intela, w którym to można było ujrzeć wszystkie produkty firmy z Santa Clara. Na stoisku Asusa można było ujrzeć ekstremalny overlocking ciekłym azotem. Mnóstwo komputerów, na których można było pograć oraz kilka replik bolidów F1, w których mogliśmy zagrać na symulatorze itp dopełnia obraz wystawy.

 

7

 

Na większości stoisk były wydzielone strefy gracza gdzie odbywały się mini turnieje z atrakcyjnym nagrodami. Zresztą jak na niemal każdej tego typu imprezie, konkursy odbywały się niemal, co chwilę i kolejna nagroda trafiała do szczęśliwca.

Strefa gracza na stoisku MSI

Strefa gracza na stoisku MSI

Stefa Titanfall na stoisku Nvidii

Stefa Titanfall na stoisku Nvidii

Ale nie to było głównym magnesem dla odwiedzających IEM, bowiem zdecydowana większość zwiedzających przyszła obejrzeć zmagania najlepszych graczy świata. Nieczęsto mamy możliwość obserwowania na żywo najlepszych na świecie, profesjonalnych graczy e-sportowych. I sądząc po zapełnionych do granic możliwości trybunach

Atmosfera na trybunach była absolutnie wspaniała i godna tych Mistrzostw. Kibice owacjami nagradzali każdą ciekawą akcję i nie szczędzili braw każdej drużynie.

b5

b4

b3

b2

Oczywiście, gdy na arenę wkraczali polscy gracze, czego można było się oczywiście spodziewać, applauz publiczności po każdym zdobytym punkcie był wręcz ogłuszający a w górę szły białe i czerwone baloniki. Momentami czułem się jak na najlepszych meczach naszej reprezentacji w siatkówce. Po prostu nie da się tego opisać, to trzeba samemu przeżyć.

c4

Wychodząc ze Spodka po pierwszym dniu, zastanawialiśmy się z DjDziadkiem, czym ta impreza może nas jeszcze zaskoczyć. Bo sądziliśmy, że widzieliśmy już wszystko, ale o tym nieco później 🙂

9

 

 

 

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"