Samsung R70 a openSUSE

Postanowiłem kupić sobie notebooka.
Moje wymagania były jasne i całkiem niewygórowane. Dwurdzeniowy procek Intela o taktowaniu ok 2GHz , karta graficzna GeForce, która uciągnie moje Battlefieldy w które namiętnie grywam. Długo szukałem i w końcu wybrałem.

Samsung R70

Matryca 15,4 Zoll 16:10, 1280×800 pikseli, WXGA Glare Type TFT
Procesor Intel Core 2 Duo T7500 2,2 GHz
Częstotliwość szyny FSB 800 MHz
Pojemność pamięci podręcznej 4 MB
Chipset Intel 965PM
2048 MB, DDR2 PC5300 SDRAM, 2x 1024 MB
HDD 250GB SATA
NVidia GeForce 8600M GS 256 MB
DVD Super Multi drive Double Layer Lightscribe (DVD-RAM,DVD+-R/+-RW)
Czytnik kart ,HDMI, 3x USB 2.0 i wbudowana kamera 1,3 MP
Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11a/b/g/Draft-N
Bluetooth 2.0

Na pokładzie oczywiście Vista Home Premium 32 bit. Oczywiście postanowiłem ze dominującym OS będzie openSUSE 10.3. I tak też zrobiłem. Instalacja poszła jak z płatka. Prawie … Z uporem maniaka (sic!) Mr.Blue Susełek odmawiał montowania partycji Windowsa Mr.Blue Pomogło dopiero ręczne dopiski w fstab WiFi oraz bluetooth zadziałały od razu, połączyłem się ze swoim routerem momentalnie. Przez bluetooth przesłałem zdjęcie na SE K750 i na odwrót. Wbrew zapowiedziom niektórych, czytnik kart 3w 1 działa pod linuksem.

42cfef1cf11ae3a8

Odpalił od razu ,nic nie ustawiałem. Kamerka internetowa tez działa. Mr.Blue

Ale jest też łyżka dziegciu w tej beczce miodu.Niestety nie zadziałały klawisze funkcyjne do regulacji głośności . Na szczęście jak się pojawił openSUSE 11 , pojawił się również na moim lapku i nawet klawisze multimedialne ruszyły 😀

630442df8b3ed6fd

Mam teraz ubaw z kolegów , którzy w firmie sądzili ze to firmowy laptop i proponowali wymianę laptopów. Rekordzista stawiał kartonik Martini 😀 za dokonanie wymiany. Wielu nie wierzyło ze nie jest to firmowy komputer.
Pewnie sadzili że ich nabijam w butelkę 😀 Marka Samsung może nie jest zbyt znana z produkcji lapków ale muszę przyznać że ja jestem bardzo zadowolony z tego modelu. Polecam go każdemu , któremu zbrzydła Vista a chce zainstalować np openSUSE 🙂

c713e7b50a2a6e15

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"