openSUSE i czarny PR

W tym tygodniu przez internet przewaliła się fala doniesień o tym jak beta1 openSUSE 11.1 niszczy fizycznie karty sieciowe Intela.

Beta openSUSE 11.1 i problemy z kartami sieciowymi Intela dobreprogramy.pl

Beta openSUSE niszczy karty Intela osnews.pl

Jedynie heise-online.pl napisał rzeczowo i konkretnie Wadliwy sterownik Linuksa uszkadza kartę sieciową

Większość ludzi nawet nie doczyta że to bug w kernelu i dotyczy wielu dystrybucji korzystających z tego kernela. Ważne że to openSUSE jest takie ,że niszczy fizycznie karty sieciowe. Patrząc po komentarzach pod tymi artykułami , bez trudu znaleźć negatywne opinie o openSUSE od osób , które podchwycą każdą „sensację” nie czytając dokładnie. W pogoni za sensacją i chwytliwym tytułem redaktorzy robią niedźwiedzią przysługę Open Source. Nie wiem czy to celowy zabieg czy po prostu bezmyślne powielanie … I pomyśleć że odkrycie buga zawdzięczamy właśnie ludziom związanym z projektem openSUSE …

Ale już poszło w świat …
Czekać tylko jak na wp.pl czy na onecie pojawi się artykuł „… openSUSE albo sprawna karta sieciowa – Wybór należy do Ciebie … ”
Obym się mylił …

PS
A jednak się myliłem 😀
Portal osnews.pl poprawił niefortunny tytuł artykułu.Brzmi on teraz : Błąd w jądrze niszczy karty Intela

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"