Koniec KDE 3 w openSUSE ??

Za osnews.pl

Jak podaje news.opensuse.org gałąź KDE 3.5.x po raz ostatni zostanie udostępniona na nośnikach DVD w finalnej wersji openSUSE 11.1, które zgodnie z harmonogramem ma nadejść 18 grudnia bieżącego roku. Począwszy od wersji 11.2, KDE3 będzie dostępna jedynie poprzez internetowe repozytoria.

Dodatkowo podczas instalacji w nadchodzącym oS11.1, głównymi środowiskami graficznymi do wyboru będą już jedynie GNOME i KDE4. Wybór KDE3 zostanie przeniesiony do grona środowisk typu XFCE i WindowMaker jako opcja dodatkowa.
Developerzy openSUSE podjęli także decyzję, że od tej pory będą wydawane aktualizacje na to środowisko, które naprawiają jedynie błędy najwyższego priorytetu. Programiści podkreślają, że nie są przeciwni dalszemu rozwojowi gałęzi 3.5.x i są zainteresowani współpracą z osobami, które w przyszłości chciałyby paczkować to środowisko dla użytkowników openSUSE.

Spora część komentarzy pod oficjalną informacją nie jest pozytywnie nastawiona do decyzji deweloperów oS. Wielu użytkowników uważa, że KDE4 nie jest jeszcze na tyle dojrzałym środowiskiem by móc stanowić główny wybór, narzeka na sporą jeszcze niestabilność i brak wielu funkcjonalności, które można znaleźć w 3.5.x. Można jednak znaleźć także i pozytywne komentarze, wskazujące na wyrozumiałość dla podjętego kroku oraz chęć pomocy przy kontynuowaniu wsparcia dla tej wersji.
Więcej informacji: http://news.opensuse.org/2008/09/09/kde-…nd-beyond/

Zasmuciła mnie ta wiadomość …
Lubię KDE 3 a do jego następcy KDE 4 jakoś nie mogę się przekonać. Co prawda nastąpi to w perspektywie ok roku maksymalnie dwóch lat, niemniej nie podoba to mi się. Może dopracują KDE4 ??  Wszak zostało jeszcze trochę czasu.

Wiem, jest to normalna kolej rzeczy, że dochodzi do ewolucji ale ja naprawdę polubiłem KDE 3 🙂 Ponarzekam sobie trochę i zrobię to co reszta… Powoli przejdę na KDE 4 😀

About the Author

Pangrys
Miłośnik absurdalnego humoru Mothy Pythona i nieco mocniejszego brzmienia, który z nad pełnej szklanicy, obserwuje wpływ rewolucji w IT na zmiany zachodzące w naszym życiu. Po godzinach uwielbiam odprężyć się, grając z przyjaciółmi w kolejne sieciowie FPS. Lubi grzebać w starych laptopach i przywracać je do życia. Dzięki współpracy z działami PR wielu czołowych firm ze świata IT, testuję i recenzuję sprzęt oraz rozwiązania technologiczne na łamach swojego bloga. Prę przed siebie pamiętając motto "Nie głupi ten co nie umie lecz ten który nie chce się nauczyć"